Ogłoszenia parafialne – 08.01 i 15.01.2017

  1. Dzisiaj niedziela Chrztu Pańskiego kończymy w Kościele okres Bożego Narodzenia. W tradycji Polskiej okres ten przedłużony jest do 2 lutego czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania i przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy ofiarodawcom choinek, dziękujemy Panom, którzy napracowali się przy ich ścince, przywiezieniu, oprawieniu i przyozdobieniu. Serdeczne podziękowania składamy także za wystrój adwentowy i przygotowanie szopki. Dziękujemy Paniom które pracowały w kuchni przy przygotowaniu posiłku dla Księży spowiadających w naszej świątyni. Dziękujemy zespołowi „Mirana” za przygotowanie liturgii Mszy świętej. Dziękujemy Moderatorom i dzieciom za przygotowanie „Jasełek” oraz Zespołom „Pomerania” i naszej Scholi oraz zespołowi „Mirana” za „Wieczór Kolęd”. Dziękujemy także wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w konkursie na Bożonarodzeniowa Szopkę. A także za szopkę własnoręcznie wyrzeźbioną przez dzieci z naszej parafii. Dziękujemy za wszelki trud włożony w przygotowanie tych świąt, abyśmy mogli głębiej przeżyć spotkanie z przychodzącym
    Chrystusem. Bóg zapłać!
  3. W niedzielę, 22 stycznia, obchodzimy naszą Pallotyńską Uroczystość i dziękujemy Bogu za naszego świętego założyciela Wincentego Pallottiego. Zapraszamy w tym dniu na mszę Św. Wieczorną ku czci Wincentego Pallottiego. Po Mszy będzie możliwość ucałowania jego Świętych relikwii. Również po Mszy Wieczornej zapraszamy całą Radę Parafialną na spotkanie.

Kalendarz liturgiczny:

WTOREK 10 STYCZNIA – św. Grzegorza z Nyssy, biskupa i doktora Kościoła.
ŚRODA 13 STYCZNIA – św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła.
WTOREK – 17 STYCZNIA – św. Antoniego, opata.
ŚRODA 18 STYCZNIA – rozpoczyna się Tydzień Modlitw ojednosc Chrześcijan.
CZWARTEK,19 STYCZNIA – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
PIĄTEK 20 STYCZNIA – św. Fabiana, papieża i męczennika, i św. Sebastiana, męczennika.
SOBOTA 21 STYCZNIA – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
NIEDZIELA 22 STYCZNIA – św. Wincentego Pallottiego,prezbitera.