Ogłoszenia parafialne – 22.01. i 29.01.2017

1. 2 luty – czwartek – w Święto Ofiarowania Pańskiego dodatkowa Msza Święta w naszym kościele zostanie odprawiona o godz. 10.30. Na obu Mszach świętych, tj. o 10.30 i 18.00 odbędzie się poświęcenie świec gromnicznych symbolizujących Jezusa Chrystusa – Światłość Przedwieczną. W tym dniu przeżywamy w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego w naszych modlitwach będziemy pamiętać o osobach, które poprzez akt konsekracji ofiarowały się całkowicie na służbę Bożą. Ofiary złożone w tym dniu są przeznaczone na klasztory klauzurowe.
  2. 3 luty – piątek – w dzień Św. Błażeja udzielimy wszystkim obecnym, na wieczornej Mszy Świętej, błogosławieństwa świecami ku czci Św. Błażeja, modląc się nad nimi o łaskę zdrowia.
  3. 2 i 3 luty – I czwartek i I piątek miesiąca – od godziny 9.00 Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  4. 3 luty – I piątek miesiąca – o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  5. 3 luty – I piątek miesiąca – wszystkie dzieci zapraszamy na spowiedź o godz.15.30 oraz na Mszę św. o godz. 16.00.
  6. 5 luty – niedziela – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce parafialnej.
  7. 5 luty -I niedziela miesiąca – spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy o 12.30.

Kalendarz liturgiczny:

PONIEDZIAŁEK 23 stycznia – bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, męczenników z Pratulina.
WTOREK 24 STYCZNIA – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
ŚRODA 25 STYCZNIA – święto nawrócenia św. Pawła.
CZWARTEK 26 STYCZNIA – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
PIĄTEK 27 STYCZNIA – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.
SOBOTA 28 STYCZNIA – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
WTOREK 31 STYCZNIA – św. Jana Bosko, prezbitera.
CZWARTEK 2 LUTY – Święto Ofiarowania Pańskiego.
PIĄTEK 3 LUTY – św. Błażeja, biskupa i męczennika.
NIEDZIELA 5 LUTY – św. Agaty, dziewicy i męczennicy.