Ogłoszenia parafialne – 19.02. i 26.02.

– 26 luty – niedziela – na mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących sie do I Komunii Św.

– 1 marzec – Środa Popielcowa. Tym dniem rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zapraszamy do udziału we Mszy św. połączonej z tym obrzędem na godz. 10.30 i 18.00, a w Łodygowie na godz. 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (tzn. możemy spożyć tylko jeden posiłek do syta) i abstynencja. Post ilościowy obowiązuje wszystkich pomiędzy 18-m, a 60-m rokiem życia. Od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych Kościół zobowiązuje wszystkich od 14-go roku życia bez górnej granicy wiekowej.

– W czasie Wielkiego Postu zapraszay na nabożeństwa wielkopostne,tj.
Drogę Krzyżową w piątki i Gorzkie Żale w niedziele. Za odprawienie
Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
Droga Krzyżowa dla dzieci – godz. 16.30.
Droga Krzyżowa ( z Komunią Św.) dla dorosłych o godz.10.30
Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych godz. 17.30.
Gorzkie Żale – niedziela, po mszy św.o godz.11.00.

– 2 i 3 marzec – I czwartek i I piątek miesiąca – od godziny 9.00 odwiedziny u chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych tydzień później tj. 10 marca w piątek.

– 3 marzec – I piątek miesiąca – o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

– 3 marzec – I piątek miesiąca – wszystkie dzieci zapraszamy na spowiedź o godz.15.30 oraz na Mszę św. o godz. 16.00, po mszy św. Droga Krzyżowa.

– 5 marzec – I sobota – zmiana Tajemnic Różańcowych w salce parafialnej po Mszy św.o godz. 8.00.

– 5 marzec – I niedziela – spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. po Mszy o 12.30.

Kalendarz liturgiczny:
WTOREK , 21 luty – wsp. św. Piotra Damianiego, biskupa i doktora Kościoła.
ŚRODA, 22 LU TY – Święto katedry św. Piotra Apostoła.
CZWARTEK, 23 LU TY – św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
ŚRODA, 1 MARZEC – ŚRODA
POPIELCOWA, początek Wielkiego Postu.
CZWARTEK, 2 MARZEC – I Czwartek miesiąca.
PIĄTEK, 3 MARZEC – I Piątek miesiąca.
SOBOTA, 4 MARZEC – Święto św. Kazimierza, królewicza. I Sobota miesiąca.