Ogłoszenia parafialne – 23.04. i 30.04.

– 23.04. – Dzisiejsza niedziela zwana jest Niedzielą Białą, a przede wszystkim Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Świat bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Zapraszamy wiernych do udziału w uroczystym nabożeństwie w tzw. Godzinie Miłosierdzia o godz. 15:00. Za udział w tym nabożeństwie uzyskać można odpust zupełny na zwykłych warunkach i ofiarować go za siebie lub też za kogoś ze zmarłych. Niech łaska tego wspaniałego dnia stanie się dla nas okazją do przemiany życia.

– 23.04 – Dzisiaj rozpoczynamy w kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na duszpasterstwo charytatywne – Caritas.

– 30.04. – III Niedziela Wielkanoc jest w kościele polskim przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Przypomina nam ona o zwróceniu uwagi na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Pomyślmy, czy jest ona w naszym domu i czy znajdujemy czas na jej czytanie. Tego dnia w całej Polsce jest obchodzony po raz I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

– 01.05. – poniedziałek – Rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane codziennie o godz. 17.30., przed każdą wieczorną Mszą św.

– 03.05. – środa – uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę.

– 05.05. – I piątek miesiąca – Ks. Damian uda się do chorych z posługą sakramentalną. Ks. Tadeusz chorych odwiedzi tydzień później, tj. 11 maja w czwartek i 12 maja w piątek.

– 05.05. – I piątek miesiąca – o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

– 05.05. – I piątek miesiąca – dzieci zapraszamy na spowiedź o godz.15.30 oraz na Mszę św. o godz. 16.00.

– 06.05. – I sobota – zapraszamy na kolejny Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 8.00. Po różańcu zmiana Tajemnic Różańcowych i krótkie spotkanie.

– 06.05. – sobota – po wieczornej Mszy św. odbędzie się formacyjno – organizacyjne – rekreacyjne spotkanie dla Rodziców ministrantów i scholi.

– 07.05. – IV Niedziela Wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to dzień modlitw o powołania do służby Bogu w kościele, by nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. To również I niedziela miesiąca, po Mszy o 12.30. spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.