Ogłoszenia parafialne – wrzesień 2018

Kalendarz liturgiczny

PONIEDZIAŁEK, 3 września – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
SOBOTA, 8 września – Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
CZWARTEK, 13 września – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
PIĄTEK, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
SOBOTA, 15 września – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
WTOREK, 18 września – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona dzieci i młodziezy.
CZWARTEK, 20 września – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
PIĄTEK, 21 września – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
NIEDZIELA, 23 września – Wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika.
CZWARTEK, 27 września – Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
PIĄTEK, 28 września – Wspomnienie św. Wacława, męczennika.
SOBOTA, 29 września – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 02. – 30.09.2018

1. 03.09. – poniedziałek – Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy na niej prosić Boga o błogosławieństwo na cały rok nauki i pracy dla siebie, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  2. 05.09. – środa – Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie katechetyczne.
  3. 06.09. – I czwartek miesiąca. Ks. Tadeusz uda się do chorych od godz. 9.00.
  4. 07.09. – I piątek miesiąca. Ks. Tadeusz uda się do chorych od godz. 9.00. W związku z bardzo ważnym spotkaniem, którego nie można przełożyć Ks. Damian uda się do chorych w następny piątek czyli 14 września.
    – godz. 15.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
    – godz. 15.30 – Spowiedź Pierwszo piątkowa dla dzieci i młodzieży
    – godz. 16.00 – Msza święta dla dzieci
    – godz. 18.00 – Msza Święta i spotkanie dla młodzieży przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  5. 08.09. – sobota – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  6. 09.09. – II Niedziela miesiąca – Na mszy Świętej o godz. 12.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
  7. 14.09. – piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – dodatkowa Msza Święta o godz. 10.30.
  8. 16.09. – (III Niedziela miesiąca) – Kolekta inwestycyjna. Od dzisiaj rozpoczynają się KWARTALNE DNI MODLITW ZA DZIECI I MŁODZIEŻ I WYCHOWAWCÓW. Po Mszy o godz. 12.30 spotkanie organizacyjne dla dzieci i rodziców które przystąpią w obecnym roku szkolnym do I Komunii Świętej.
  9. 18.09. – wtorek – Święto Stanisława Kostki – patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Tego dnia zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną zwłaszcza dzieci i młodzież zaangażowanych w życie parafii. Po Mszy spotkanie w salce parafialnej.