Ogłoszenia parafialne 13.01.2019

• Scholii – soboty godz. 12.00
  • Zespołu młodzieżowego – poniedziałki i piątki godz. 18.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: Niedziela Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019
Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie!

1. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii.

2. Puszka na rzecz misji 368 zł

3. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12.30 poświęcenie i wręczenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej

5. W czwartek [17 stycznia] w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Judaimu. Z tej okazji Ks. Biskup Elbląski odprawi w katedrze św. Mikołaja [godz. 18.00] — Msze świętą oraz wygłosi okolicznościowe kazanie.

6. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Dąż do sprawiedliwości” [Pwt 16,18-20]. Spotkania ekumeniczne odbędą się we Fromborku, Elblągu, Mikołajkach Pomorskich, Szymonowie. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

7. Za tydzień podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy serdecznie Babcie i Dziadków. Po Mszy o godz. 12.30 krótkie przedstawienie przygotowane przez dzieci pod kierunkiem Pani Beaty Lejmanowicz a po nim parafialne ognisko.

8. Zachęcamy do lektury „„Gościa Niedzielnego”!

9. Porządek kolędy — wizyty duszpasterskiej w naszych domach odnajdziemy na tablicy ogłoszeń.

10. Przyszła niedziela będzie III Niedziela miesiąca kolekta inwestycyjna

11. Dzisiaj gościmy ponownie w naszej wspólnocie aktora Pana Zbigniewa Kaczmarka. Wsłuchajmy się w Jego słowa i raz jeszcze zadumajmy się nad Cudem Bożego Narodzenia