Ogłoszenia parafialne 20.01.2019

Spotkania:
  • Służby Liturgicznej – soboty godz. 10.00
  • Scholii – soboty godz. 12.00
  • Zespołu młodzieżowego – poniedziałki i piątki godz. 18.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: II Niedziela Zwykła 20 stycznia 2019
Błogosławieni ubodzy w duchu!
KOLEKTA INWESTYCYJNA

1.Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

2.W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego Świata.

3.W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętej. zapraszamy serdecznie Babcie i Dziadków. Po Mszy o godz. 12.30 krótkie przedstawienie przygotowane przez dzieci pod kierunkiem Pani Beaty Lejmanowicz a po nim parafialne ognisko.

4.Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary. Plan kolędy na ten tydzień znajdziemy w gablotce.

5.Od poniedziałku Msza Święta o godz. 18.00

6.We wtorek obchodzimy uroczystość założyciela naszego zgromadzenia Św. Wincentego Pallottiego. Z tej racji serdecznie zapraszamy wszystkich na wieczorną Mszę Świętą a po niej podobnie jak w latach ubiegłych na spotkanie Radę Parafialną

7.W tym tygodniu patronują nam:
21. Św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu,
24. Św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony, Doktorem 1 Kościoła i patronem dziennikarzy,
25. Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,
26. Święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi.

8.W mijającym tygodniu odszedł do Pana Jerzy Faliszewski — wieczny odpoczynek…..