Ogłoszenia parafialne 03.03.2019

Spotkania:
  • Służby Liturgicznej – soboty godz. 10.00
  • Scholii – soboty godz. 12.00
  • Zespołu młodzieżowego – poniedziałki i piątki godz. 18.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: VIII Niedziela Zwykła 3 marca 2019
Zasadzeni w domu Pańskim rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga [Psalm 92]

1. Jutro [4 marca] obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego! Pamiętajmy w modlitwie o Ks. proboszczu Kazimierzu Kulaszy który obchodzi swoje imieniny.

2. We wtorek [5 marca] przypada 25. rocznica święceń biskupich ks. bp. Jacka Jezierskiego. Najdostojniejszego Jubilata otoczmy naszą życzliwością i modlitwą.

3. Środą Popielcową [6 marca] rozpoczynamy w tym tygodniu czas Wielkiego Postu. Msze święte z poświęceniem popiołu i obrzędem pokutnym w naszym kościele o godz. 10.30, 17.00(w Łodygowie) i 18.00. Tego dnia obowiązuje post Ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych, jemy dwa razy lekko i raz do syta. W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek — o godz. 10.30 (z Komunią Św. 16.30 dla dzieci, g. 17.30 dla dorosłych i młodzieży; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15

4. Gościmy w naszej parafii kleryka Marcina z seminarium elbląskiego. Ofiary złożone przy wyjściu przeznaczone są na seminarium.

5. Za tydzień spotkanie ministrantów o godz. 9.00

6. Zapraszamy w czwartek na godz. 20.00 osoby po sakramencie bierzmowania które pragną zaangażować się w przygotowanie Triduum Paschalnego (czytanie, psalm).

7. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o tym jak Wielki Post rozpoczyna papież Franciszek, a także o objawieniach maryjnych w XX i XXI wieku.

8. Wyłożony jest także nowy numer „Apostoła Kisielickiego”. Zachęcamy do lektury!