Ogłoszenia parafialne 24.03.2019

Spotkania:
  • Służby Liturgicznej – soboty godz. 10.00
  • Scholii – soboty godz. 12.00
  • Zespołu młodzieżowego – poniedziałki i piątki godz. 18.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: III Niedziela Wielkiego Postu 24 marca 2019
Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie!

1. Jutro [w poniedziałek] 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia, Uroczystość patronalna Prowincji Księzy Pallotynów do której nalezą księża pracujący w tutejszej parafii a także 27 rocznicę powstania diecezji elbląskiej. W czasie wieczornej Eucharystii obrzęd przyjęcia duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego, do czego serdecznie zachęcamy.

2. Taca w ubiegłą niedzielę wyniosła 2775,18 zł. Puszka na misje 302,60 zł

3. Rytm wielkopostnej drogi wyznaczają niedziele, których jest sześć. Zapraszamy także do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki — Droga Krzyżowa: 10.30 (Z Komunią Świętą), dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się od przyszłej niedzieli. Będą one jednocześnie renowacją Misji Świętych. Poprowadzi je prowadzący Misje Ks. Stanisław Barcikowski SAC.

5. Rodzice i ministranci naszej Parafii przygotowali ozdoby wielkanocne. Można będzie je nabyć w salce parafialnej w następne niedziele po każdej Mszy Świętej.

6. Prosimy o składanie do puszki pod chórem lub w zakrystii ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

7. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze znajdziemy m.in. ciekawe artykuły: o tym, jaki wpływ mają na nasze zdrowie zioła i produkty pszczele, o przepisie na długowieczność, a także o tym, czy Europę można jeszcze uratować.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Marek Budzicki i Ewa Fusik — wieczny. ….