Ogłoszenia parafialne 07.04.2019

div>Spotkania:

  • Służby Liturgicznej – soboty godz. 10.00
  • Scholii – soboty godz. 12.00
  • Zespołu młodzieżowego – poniedziałki i piątki godz. 18.00

OGŁOSZENIA PARAFIALNE: V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019
Jezus do kobiety: I ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz.

1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15; w najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 10.30 ( z Komunią Świętą). Tego dnia nie będzie drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30 oraz Drogi Krzyżowej o 17.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich na drogę Krzyżową ulicami naszego miasta po Mszy Świętej wieczornej (18.30)

3. W związku z Drogą Krzyżową ulicami naszego miasta zaplanowane na piątkowy wieczór spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych zostaje odwołane.

4. W najbliższą sobotę zapraszamy dzieci i rodziców po odbiór strojów oraz spotkanie organizacyjne o godz. 9.00 do salki parafialnej.

5. Także w najbliższą sobotę (18 Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. Szarych Szeregów i MGOK oraz Nasza parafia) organizują charytatywny (na rzecz dzieci z domu dziecka z Wydrzna) bieg chodnikowy (trasa al. Wojska Polskiego, Kolejowa, Daszyńskiego) . Bieg-spacer-trucht odbędzie się 13 IV 2019 o godzinie 12.00, start i meta koło kościoła. Po biegu grill w ogrodzie parafialnym. Warunkiem uczestnictwa jest przebranie z motywami Wielkanocnymi oraz datek na rzecz dzieci. Puchar dla najlepiej przebranych funduje Pan Mariusz, Dyrektor GOK-u, oraz nasza parafia. Do udziału w truchcie zapraszamy kijkarzy, rolkarzy, biegaczy i rowerzystów oraz Mamy i Tatów z dziećmi w wózkach czyli wszystkich chętnych.

6. Również w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkie Panie z Róż Żywego Różańca na spotkanie do salki parafialnej na godz. 16.00. W programie agapa oraz wspólne oglądanie filmu „Maryja z Nazaretu”. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami na Mszy o godz. 12.30. Naszymi gośćmi będą Ks. Krzysztof Miner oraz Jan Nepomucen z Rwandy — pallotyńscy misjonarze. Ofiary składane do skarbonki będą przeznaczone na rzecz misji pallotyńskich. Na Mszy Świętej o godz. 12.30 poświęcenie i rozdanie Książeczek dla Dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy spotkanie dla dzieci z misjonarzami w salce parafialnej.

8. W zakrystii i do skarbonki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. natenczas zebraliśmy 768 zł Bóg zapłać!

9. „Dziś w Gościu Niedzielnym artykuły związane ze święceniami nowego biskupa pomocniczego diecezji elbląskiej — bp. Wojciecha Skibickiego; o pastorale, o herbie biskupim. Zachęcamy do lektury.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Sławomira Fiołna – wieczny odpoczynek …