Ogłoszenia parafialne 12.05.219

Spotkania:
 • Służby Liturgicznej – soboty godz. 10.00
 • Scholii – soboty godz. 12.00
 • Zespołu młodzieżowego – poniedziałki i piątki godz. 18.00

OGLOSZENIA PARAFIALNE : IV Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019

  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Wczoraj w naszym seminarium pallotyńskim 2 diakonów otrzymało święcenia kapłańskie. Wciąż potrzeba jednak księży do pracy, dlatego nasze Seminarium czeka na kandydatów. Do wielu młodych Chrystus mówi dziś: pójdź za Mną!

  2. We wtorek obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, w środę święto św. Andrzeja Boboli — patrona Polski. W piątek przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Elblągu.

  3. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wczorajsze zaangażowanie w sprzątanie Naszej Świątyni. Jednocześnie informujemy, ze próby do I komunii Świętej odbędą się w Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz.15.30. Nabożeństwo pokutne oraz spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 16.00 (Przynosimy świece chrzcielne)

  4. W sobotę o godz. 12.00. będzie I Komunia Święta, a o godz. 15.00. I Komunia Święta dla dzieci z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

  5. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś ciekawe artykuły o powołaniu do kapłaństwa. a także: o zamachu na Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 r. a w związku z nią o objawieniach fatimskich. Zachęcamy do lektury!

  6. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe codziennie o 17.30

  7. W piątek 17 maja w naszym mieście będziemy przeżywać Powiatowy Dzień Strażaka. Serdecznie zapraszamy na Msze Świętą polową do amfiteatru miejskiego na godz. 14.00.

  8. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca — kolekta inwestycyjna.

  9. Tak jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj w odpowiedzi na apel i prośbę mieszkańców naszej parafii organizujemy po każdej Mszy Świętej zbiórkę do puszek na rzecz jednej z rodzin naszej parafii będącej w szczególnej potrzebie. Za złożone ofiary Bóg zapłać

  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Krystyna Kogowska. Stanisław Romaniejko, Krzysztof Stefański którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 — wieczny odpoczynek.