Ogłoszenia Parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą 10.11.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.11.2019 r.

1. Przeżywamy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Sudanie Południowym w Afryce, gdzie po latach wojny nadal trwa konflikt wewnętrzny i panuje głód. Ofiary składne do puszek przy drzwiach kościoła przeznaczone są na wsparcie dla prześladowanych.

2. W poniedziałek, 11-go listopada obchodzimy 101-szą rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej racji w naszym kościele, o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w intencji ojczyzny.

3. W tym tygodniu w kościele wspominamy: w poniedziałek św. Marcina z Tours biskupa, we wtorek 12-go listopada św. Jozafata biskupa i męczennika, a w środę pierwszych polskich męczenników, Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia.

4. Przypominamy o naszej modlitwie za zmarłych i zapraszamy do włączania się do tej modlitwy, codziennie o godz. 17.30.

5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycję w naszym kościele.

6. Za tydzień III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.

7. Polecamy tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny, oraz o mało znanym w Polsce świętym Jozafacie Kuncewiczu i o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa. Są też i inne czasopisma katolickie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli, śp. Ryszard Kozłowski, śp. Małgorzata Kruszyńska, oraz śp. Ryszard Kowalski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


W Bogu nasza niezachwiana nadzieja i oparcie, dlatego prośmy,
aby nam towarzyszył i błogosławił.

Duszpasterze