Ogłoszenia Parafialne, NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 24.11.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 24.11.2019 r.

1. Dziś, jak słyszeliśmy gościmy w naszej parafii kleryka z Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, który rozprowadza kalendarze na 2020 rok i zbierał ofiary na Seminarium. Bóg zapłać za życzliwość i składane ofiary.

2. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych, a także do udziału w Roratach, szczególnie dzieci z lampionami.

3. W przyszłą niedzielę poświęcimy także opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy zostaną na cele inwestycyjne w naszej świątyni.

4. W poniedziałek wspominamy: św. Katarzynę Aleksandryjską, we wtorek bł. Franciszkę Siedliską, w sobotę św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki ich św. Patronów!

5. Z tacy na cele inwestycyjne w naszej parafii z ostatnie niedzieli zebraliśmy 3.147,26 gr. Bóg zapłać za okazywaną hojność i wszelkie składane ofiary.

6. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim kalendarz ścienny z Janem Pawłem II, oraz artykuły, czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna?, oraz o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium Maryjnym w Europie. Dla najmłodszych jest MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim lampion roratni do samodzielnego złożenia i co robić, aby dobrze przygotować się na Boże Narodzenie.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła, śp. Edyta Jabłońska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….


Prośmy Chrystusa Króla,
aby nam przewodził i nas błogosławił.

Duszpasterze