OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA   ADWENTU – 01.12.2019 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele czas ADWENTU, czas naszego przygotowania do Bożego Narodzenia. Niech będzie to dla nas okres prostowania ścieżek naszego życia. Jak zawsze przez cały Adwent będziemy odprawiali codziennie (oprócz niedzieli) o godz. 18.00 Mszę Świętą Roratnią dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci, a w sobotę o godz. 8.00. Dzieci zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych Mszach Świętych, na które przynosimy lampiony. Lampiony i wieńce adwentowe poświęcimy w poniedziałek na pierwszej Mszy św. Roratniej. W związku z przygotowaniem młodzieży do sakramentu bierzmowania, również zachęcamy do uczestnictwa w tych Mszach Świętych.

2. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny. Przy bocznych ołtarzach można zaopatrzyć się w poświęcony opłatek, oraz kalendarz na 2020 Rok z św. Janem Pawłem II. Za wszelkie składane ofiary przy tej okazji, które przeznaczamy na cele inwestycyjne w naszej świątyni, mówimy serdeczne Bóg zapłać. W świece Caritas będzie można zaopatrzyć się od przyszłej niedzieli.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Jak zawsze po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, do godz. 20.00. W piątek o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia nabożeństwo z koronkę do Bożego Miłosierdzia, od 15.30 spowiedź dla dzieci szkoły podstawowej. Tego dnia wyjątkowo Mszę św. Roratnią odprawimy o godz. 16.00. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00. Do chorych z Komunią Św. udamy się jak zawsze ks. proboszcz w czwartek i piątek, a ks. Damian w piątek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po Mszy św. o godz. 8.00.

4. W piątek 6-go grudnia obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja. Dając i otrzymując prezenty dziękujmy Bogu za dar tak wspaniałego Świętego, który uczy nas jak okazywać miłość i dobre serce.

5. Rodziców dzieci z klas II, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie i katechezę w sobotę, 7-go grudnia po Mszy św. wieczornej do kościoła. W niedzielę zaś 8-go grudnia dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę świętą inicjacyjną z poświęceniem medalika na godz. 12.30.

6. Od przyszłej, II niedzieli rozpoczynamy również w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je nowy ks. proboszcz z Gorynia ks. Janusz Wilczyński, pallotyn, który 27 lat temu w Kisielicach rozpoczynał swoją drogę kapłańską jako wikary.
7. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY, oraz innych katolickich czasopism


Na rozpoczynający się czas Adwentowego oczekiwania
niech Chrystus nas wspiera i błogosławi.

Duszpasterze