Ogłoszenia Parafialne, BOŻE NARODZENIE – 25.12.2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
BOŻE NARODZENIE – 25.12.2019 r.

1. Przeżywamy Boże Narodzenie – radujmy się, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Niech nasze serca będą przepełnione wdzięcznością, pokojem i dobrem.

2. Jutro obchodzimy Święto pierwszego męczennika św. Szczepana. Porządek Mszy Świętych jest taki jak w niedzielę. Taca z drugiego Dnia Świąt Bożego Narodzenia przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu.

3. W piątek 27-go grudnia wspominamy św. Jana Ewangelistę i Apostoła. Na Mszy Św. wieczorem będzie obrzęd błogosławieństwa wina. W sobotę 28-go grudnia Świętych Młodzianków Męczenników. Święto Świętej Rodziny, będziemy w tym roku przeżywali w niedzielę 29-go grudnia. Wizytę duszpasterską w naszej parafii rozpoczynamy, po Nowym Roku.


Na czas naszego uroczystego Świętowania Bożego Narodzenia,
pięknych spotkań rodzinnych niech Pan nas wspiera i nam błogosławi.

Duszpasterze