OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020 r.

TO TRZECIA NIEDZIELA MIESIĄCA OFIARY Z DZISIEJSZEJ TACY PRZEZNACZONE SĄ NA INWESTYCJĘ W NASZYM KOŚCIELE

  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający jednocześnie Tydzień Misyjny w Kościele powszechnym.

  2. W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, we wtorek 20-go wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek 22-go św. Jana Pawła II. Przypominamy jednocześnie, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o g. 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałek, środę i piątek.

  3. Przypominamy o zbliżającym się miesiącu pamięci o naszych zmarłych – listopadzie. Porządkując w tym czasie groby zmarłych pamiętajmy, że modlitwą wypraszamy łaskę nieba, dla tych którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Są kartki wypominkowe na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki z zaznaczonymi ulicami, można składać w zakrystii.
  4. Są nowe wskazania naszego ks. Biskupa Jacak Jezierskiego w związku z panującą w naszym kraju i na świecie epidemią: W czasie obostrzeń sanitarnych, związanych z jesienną falą epidemii, trzeba zawiesić działalność wspólnot i grup przy parafialnych. Wydawało się, że jesień będzie łaskawsza i dlatego zachęcałem do spotkań i zgromadzeń. Sytuacja się zmieniła. Musimy przetrwać zły czas unikając spotkań.
  5. Księża idą do chorych z Komunią świętą tylko na wyraźne zaproszenie, ponawiane za każdym razem.
  6. Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.
  7. W przyszłą niedzielę będą zbierane są ofiary do puszek na Caritas diecezjalne. Z zbiórki z ubiegłej niedzieli na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 562 zł i 36 gr. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  8. Polecamy jak zawsze tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim jak zawsze ciekawe artykuły: Jak budować wspólnotę parafialną w dobie pandemii?, oraz fragment biografii jednego z najbardziej znanych kaznodziejów w Polsce ks. Piotra Pawlukiewicza, a także rozmowa z o. Dominikiem Jurczakiem o tym czym tak naprawdę jest Komunia Święta? Zachęcamy do lektury! Są też inne czasopisma katolickie.

Chrystusowi oddajmy nasze życie i prośmy aby nas szczęśliwie prowadził i nam błogosławił.

DUSZPASTERZE