OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020 r.

OFIARY Z DZISIEJSZEJ TACY PRZEZNACZONE SĄ NA CELE INWESTYCYJNE

 

  1. Kończy się powoli nasze Adwentowe oczekiwanie, dlatego postanowiliśmy jeszcze stworzyć możliwość do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Dlatego zapraszamy jutro w poniedziałek, od godz. 10.00 do 11.00 i 16.30 do 17.30. W Łodygowie od godz. 16.00. Aby nie tworzyć okazji do zbyt dużej liczby osób w jednym miejscu i w jednym czasie, proponujemy, aby przed południem korzystali ze spowiedzi mieszkańcy wiosek, a po południu z Kisielic. Należy również pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności.
  2. Do umówionych chorych z Komunią Św. przed Bożym Narodzeniem, ks. proboszcz uda się we wtorek od godz. 9.00.
  3. Zachęcamy jeszcze do uczestnictwa w tych ostatnich dniach adwentowych o godz. 18.00 we Mszy św. Roratniej, a w czwartek o godz. 8.00.
  4. Już w czwartek Wigilia. Mszę świętą zwaną Pasterką w Noc Bożego Narodzenia, odprawimy w naszej parafii najpierw dla rodzin z dzieci już o godz. 20.00. W Łodygowie o godz. 22.00 i w Kisielicach tradycyjnie o 24.00. Wcześniej w naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z pośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela Świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ofiary z Pasterek przeznaczone są na fundusz obrony życia.
  5. W pierwszy Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  6. Wizyty duszpasterskiej w tym roku nie będzie w zwyczajnej formie, ale aby prosić Boga o błogosławieństwo dla swoich rodzin w tym zbliżającym się Nowym Roku, postanowiliśmy zaprosić Parafian do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.00, sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic według ustalonego schematu. Zaczynamy już po Bożym Narodzeniu 28-go grudnia. Porządek miejscowości i ulic wywieszony jest w gablocie pod chórem i na naszej stronie internetowej i w naszej gazetce Apostoł Kisielicki. Wszystkich gorąco zachęcamy do tej wspólnej modlitwy, a zbierane przy tej okazji tzw. ofiary kolędowe, przeznaczamy na planowane w tym roku inwestycje w naszym kościele.
  7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na wszelkie cele inwestycyjne w naszej świątyni. Już teraz wszystkim wspierającym nasze przedsięwzięcia i przewidziane prace, mówimy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Niestety nie ma już świec Caritas, bo z racji pandemii w tym roku, otrzymaliśmy mniejszą liczbę świec. Są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz kalendarze na 2021 Rok z św. Janem Pawłem II. Przypominamy, że zbierane przy tej okazji ofiary przeznaczamy na cele parafialne.
  9. Polecamy Świąteczny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO, a w nim min dodatek: modlitwa na rozpoczęcie kolacji wigilijnej, oraz jak pandemia wywróciła nasze życie, także to parafialne, do góry nogami, a także o tym, że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swojego dawnego wroga, jak przypomina o tym o. Joachim Badeni. Dla najmłodszych jest Świąteczny numer MAŁEGO GOŚCIA z dodatkiem stajenki Bożonarodzeniowej do samodzielnego złożenia, oraz dostęp online do filmu animowanego „Największy z cudów”. Cena Gościa Niedzielnego 6 zł, a Małego Gościa 5 zł. Jest także nasza parafialna gazetka „Apostoł Kisielicki”. Koszt druku tej gazetki to 2 zł.
  10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli, śp. Kazimierz Krupiński i śp. Marian Pięta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na ostatnie chwile przed Bożym Narodzeniem

prośmy o błogosławieństwo.

                                                                                               Duszpasterze