OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 r.

1. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a jednocześnie Dzień Świętości Życia oraz 29 rocznica powstania diecezji elbląskiej. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli podjąć kolejną duchową adopcję dziecka poczętego. Wszystkich chętnych do podjęcia adopcji w tym dniu prosimy o przyniesienie świec na tę Mszę św. Jest to również Święto patronalne naszej Prowincji Zwiastowania Pańskiego, do której przynależą księża pracujący w parafiach, w Goryniu i Łęgowie.

2. Można będzie skorzystać jeszcze ze spowiedzi w zbliżającym się tygodniu, codziennie pół godziny przed Mszą św.

3. Do skarbonki pod chórem zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Można też składać ofiary w zakrystii. Swoją wdzięczność wyrażamy wszystkim, którzy wspierają nas ofiarą, życzliwością i każdym dobrym gestem. Bóg zapłać! Także za ofiary złożone dziś na przewidziane inwestycje w naszym kościele.

4. Mimo wszelkich ograniczeń i trudności to są nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dorosłych z Komunią Św. o godz. 10. 30 i o godz. 17. 30; dla dzieci o godz. 16.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

5. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Piotr Gnutek stanu wolnego, parafia tutejsza, i Dominika, Hanna Kruk stanu wolnego, parafia Cygany, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św. Tych, którzy pozostają w domach, zachęcamy do korzystania z transmisji internetowych przez naszą parafialną stronę internetową.

7. Gorąco zachęcamy do sięgania i czytania katolickiej prasy: GOŚĆ NIEDZIELNY: a w nim, o zwyczaju zasłaniania krzyży w naszych kościołach, o owocach pielgrzymki papieża Franciszka do Iraku, a także o rozważaniu męki Pańskiej w oparciu o drogę krzyżową. Jest też nasza parafialna gazetka, „APOSTOŁ KISIELICKI” – numer na Wielki Tydzień i Święta. Koszt druku to ok. 2 zł. Są też inne czasopisma. Zachęcamy do lektury!

Zbliżamy się do przeżywania najważniejszych tajemnic naszej wiary, w obliczu zmagania się świata i
Polski z epidemią, prośmy o silną wiarę i niezachwianą nadzieję, bo po męce i cierpieniu przychodzi
zmartwychwstanie.

Niech Pan nas prowadzi i nam błogosławi.

Duszpasterze