OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA – 28.03.2021 r.

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień. To już drugi rok z rzędu, kiedy Triduum Paschalne – Uroczystość Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej, będziemy przeżywali w obostrzeniach sanitarnych. W naszym kościele (oprócz służby liturgicznej), może być teraz tylko 25 osób. Mimo tych trudności, to jeszcze w tym roku zachęcamy do łączenia się z nami przez kamerę, dzięki której można będzie uczestniczyć w liturgii min Triduum Paschalnego i Wielkanocy z naszego kościoła. Łączymy się przez naszą parafialną stronę internetową, na której zamieszczone są również wszystkie szczegółowe informacje dotyczące przeżywania tych najbliższych dni, oraz min życzenia dla Parafian. Szanując swoje zdrowie i zdrowie innych, bardzo proszę o przestrzeganie wszelkich wskazań sanitarnych, czyli ograniczamy liczbę osób na liturgii ściśle do 25, zasłaniamy usta i nos, oraz przed wejściem obowiązkowo dezynfekujemy dłonie.
  2. WIELKI CZWARTEK: Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu Kapłaństwa. Po liturgii nie ma przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia. Pan Jezus zostaje w tabernakulum. Adoracja dla wszystkich do godz. 21.00.
  3. WIELKI PIĄTEK: w tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy św. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. W centrum liturgii jest KRZYŻ. Pozostając w domach, szczególnie w tym dniu wyeksponujmy KRZYŻ, KTÓRY MOŻE TOWARZYSZY NAM PRZEZ CAŁE NASZE ŻYCIE, A ŁĄCZAC SIĘ W DUCHU WIARY, TEN WŁASIE KRZYŻ ADORUJMY W NASZYCH DOMACH. Adoracji Najświętszego Sakramentu przy grobie, do godz. 22.00. Przypominamy, że obowiązuje nas post ścisły – nie spożywamy pokarmów mięsnych i jemy tylko raz do syta.
  4. WIELKA SOBOTA: liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. W związku z obowiązkowym przebywaniem ks. Proboszcza i Wikarego na kwarantannie, jesteśmy zmuszeni odwołać również w tym roku nasze poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. Przygotowany koszyk ze święconką, można poświęcić w domu, przed śniadaniem wielkanocnym. Najlepiej jak uczyni to głowa rodziny.
  5. Odwiedziny chorych przed Świętami w czwartek i piątek, są odwołane.
  6. W związku tymi wszystkimi ograniczeniami i komplikacjami nie będzie również Mszy Św. Rezurekcyjnej. Zatem pierwsza Msza Św. w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, zostanie odprawiona o godz. 8.00.
  7. Przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, od Wielkiego Piątku codziennie o godz. 18.00 będzie nowenna.
  8. Swoją wdzięczność wyrażamy wszystkim, którzy wspierają nas ofiarą, życzliwością i każdym dobrym gestem. Za składane i złożone ofiary na kwiaty do Bożego grobu, mówimy serdeczne Bóg zapłać!
  9. Jak zawsze polecamy prasę katolicką: tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim ciekawe artykuły: o rozpoczynającym się Wielkim Tygodniu i tajemnicach Triduum Paschalnego. Dla dzieci jest „MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY” z tematami o Wielkanocy. Zachęcamy do lektury!

Prośmy Chrystusa, aby w tych najważniejszych Dniach w Roku przewodził nam i nas błogosławił, oraz chronił od powietrza, głodu, ognia i wojny… .

Duszpasterze