OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 r.

 

  1. W piątek 1-go października rozpoczynamy miesiąc szczególnie poświęcony Maryi i modlitwie różańcowej. Różaniec to jedna z najpiękniejszych modlitw w kościele, dlatego zapraszamy do tej modlitwy wszystkich wiernych. Codziennie w naszej świątyni, przed Mszą św. o godz. 17.30, będziemy odmawiali różaniec. Także dzieci szczególnie w poniedziałek, środę i piątek prosimy o przychodzenie na różaniec wraz z dorosłymi. Niech modlitwa różańcowa, będzie obecna w naszym życiu, a w październiku szukajmy sposobności, aby każdy z nas chociaż raz był w kościele na wspólnym różańcu. Każdy, kto w kościele lub kaplicy odmówi różaniec, może uzyskać odpust zupełny.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego A Paulo, we wtorek św. Wacława męczennika, w środę Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w piątek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w sobotę św. Aniołów Stróżów.
  3. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia i koronka do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 spowiedź dla dzieci, a o 16.00 Msza św. O godz. 17.30 różaniec i spowiedź dla dorosłych. Do chorych udamy się: ks. proboszcz w czwartek i piątek, a ks. Tomek w piątek, od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. W ubiegła niedzielę z ofiar na inwestycję w naszej świątyni zebraliśmy 2.250 zł. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy wdzięczność za złożone ofiary. Bóg zapłać.
  5. Gorąco zachęcamy do sięgania po katolicką prasę. Jak zawsze ciekawy Tygodnik „Gość Niedzielny”, a w nim bardzo ważną, szczerą rozmowę z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim, oraz przepiękne świadectwo przyszłej błogosławionej, która oddała swoje życie dla życia dziecka, a także reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację. Dla najmłodszych jest „Mały Gość Niedzielny”, w którym można przeczytać min jak wygląda nauka i życie w ośrodku dla niewidomych w Laskach,, a także pamiątkowa podstawka pod kubek. Jest także nasza parafialna gazetka z aktualnymi informacjami z życia parafii – „Apostoł Kisielicki”. Cena druku to ok. 2 zł. Są inne czasopisma katolickie. Zachęcamy do lektury.
  6. Przypominamy także, że to już ostatnie chwile, aby dokonać spisu w Narodowym spisie powszechnym. Dokładne informacje w gablocie pod chórem.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Józef Goska. Prośmy dla niego: „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  8. U Pana jest łaska u Niego obfite odkupienie – prosimy o wsparcie i błogosławieństwo.

 

 

Duszpasterze