OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021 r.

  1. Jutro, 4-go października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, 5-go św. siostrę Faustynę Kowalską, a w czwartek 7-go października obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. O godz. 17.30 zapraszamy na wspólny różaniec, potem Msza Święta o godz. 18.00 i po Mszy św. spotkanie w salce dla wspólnoty Członków Żywego Różańca.
  2. W przyszłą niedzielę 10-go października będziemy obchodzili XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Włączając się w ogólnopolską akcję, będziemy zbierali ofiary do puszek na dzieło Nowego Tysiąclecia, jako pomoc w kształceniu młodych ludzi z ubogich rodzin. Z tej pomocy korzysta obecnie wielu stypendystów. A na Mszy św o godz. 11.00 będzie program słowno – muzyczny poświęcony naszemu Wielkiemu Papieżowi św. Janowi Pawłowi II.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Przypominamy o rozpoczętym miesiącu modlitwy różańcowej. Tradycyjnie w naszym kościele o godz. 17.30 codziennie odmawiamy różaniec; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek, środę i piątek. Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci i rodziców do włączenia się do modlitwy różańcowej.
  • W sobotę 9-go października Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.
  1. Jak zawsze prosimy o sięganie po katolicką prasę: dla starszych polecamy tygodnik „Gość Niedzielny”, a w nim jak zwykle ciekawe artykuły. Jest jeszcze miesięcznik rodzin katolickich RÓŻANIEC. Zachęcamy do lektury!
  2. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Stanisław Szpakowski. Prośmy dla niego: „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  3. Razem z Maryją trwajmy na wspólnej modlitwie i prośmy o łaskę i Boże błogosławieństwo.

 

Duszpasterze