OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 r.

  1. W czwartek, 14-go października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia szczególnie pamiętajmy o wszystkich nauczycielach, katechetach i wychowawcach.
  2. W piątek 15-go października inicjatorki spotkań „Kobiety – kobietą” zapraszają na modlitwę różańcową i Mszę św. za rodziny po stracie. Tego dnia będziemy przeżywali Dzień Dziecka Utraconego. Po Mszy św. spotkanie dla chętnych przy kawie i ciastku w naszej salce parafialnej.
  3. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. W naszych pallotyńskich kościołach będziemy codziennie przez cały listopad odprawiali 24 Msze św. za zmarłych z naszych rodzin, dobrodziejów i przyjaciół. W naszej parafii każdego dnia o godz. 17.30 będzie modlitwa za zmarłych podanych na kartkach wypominkowych, a o godz. 18.00 przez oktawę będzie Msza św. za zmarłych. Imiona tych zmarłych prosimy podawać na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki można składać w zakrystii. Tradycyjnie modlimy się za zmarłych, według przyjętego od lat planu, zgodnie z podanymi ulicami na wypisanych wypominkach. Plan ulic wywieszony jest w gablocie pod chórem, oraz w Internecie na naszej stronie. Wypominki bez podanej ulicy i dnia tygodnia, będą polecane w niedzielę.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w środę 13-go października bl. Honorata Koźmińskiego, prezbitera, w piątek 15-go świętą Teresę od Jezusa, dziewice i Doktora Kościoła, a w sobotę16-go św. Jadwigę Śląską.
  5. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.30 odmawiamy wspólnie różaniec; dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek, środę i piątek. Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się do modlitwy różańcowej.
  6. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 14.00 dla dzieci z dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi i ich rodziców.
  7. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje i prace w kościele. Bóg zapłać za składane ofiary.
  1. Jak zawsze polecamy prasę katolicką: tygodnik „GOŚĆ NIEDZIELNY”, jak zawsze z bardzo ciekawymi artykułami.
  2. Z Naszej Wspólnoty Parafialnej Odeszła do Pana śp. BARBARA TARNECKA, Dla śp. Barbary i zmarłych z naszej pamięci prośmy o dar nieba. Wieczny Odpoczynek Racz Im Dać Panie…
  1. Bogu chwała za Jego Miłosierdzie i Osobę naszego Papieża św. Jana Pawła II, oraz wszelkie łaski.  Prośmy o błogosławieństwo.

                                                                                                   Duszpasterze