OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                  XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 r.

 

      OFIARY Z DZISIEJSZEJ TACY PRZEZNACZONE SĄ NA INWESTYCJĘ W NASZYM KOŚCIELE

 

  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający jednocześnie Tydzień Misyjny w Kościele powszechnym. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii naszych współbraci z Sekretariatu Misyjnego, którzy będą zbierali ofiary na prowadzone przez Pallotynów dzieła misyjne.
  2. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, we wtorek wspomnienie, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, w środę św. Jana Kantego, a w piątek 22-go św. Jana Pawła II. Przypominamy jednocześnie, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o g. 17.30. Różaniec dla dzieci: w poniedziałek, środę i piątek.
  3. Przypominamy o zbliżającym się miesiącu pamięci o naszych zmarłych – listopadzie. Porządkując w tym czasie groby zmarłych pamiętajmy, że modlitwą wypraszamy łaskę nieba, dla tych którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Są kartki wypominkowe na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki z zaznaczonymi ulicami, można składać w zakrystii. Plan ulic wywieszony jest w gablocie pod chórem, oraz w Internecie na naszej stronie.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dla uczniów klas ósmych i pierwszych średnich, oraz wszystkich, którzy nie byli jeszcze bierzmowani, a chcieliby rozpocząć przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, odbędzie w piątek 22-go października po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Ze zbiórki z ubiegłej niedzieli na Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 640 zł. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  6. Polecamy jak zawsze tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim jak zawsze ciekawe artykuły: o świętych nauczycielach, którzy przez świętości życia, pozostawili świętych uczniów, oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm, a także św. Maksymilianie Marii Kolbe, który pokazał, że nie ma takiej sytuacji, w której nie można kochać.  Zachęcamy do lektury! Są też inne czasopisma katolickie.
  7. Chrystusowi oddajmy nasze życie i prośmy aby nas szczęśliwie prowadził i nam błogosławił.

 

 

DUSZPASTERZE