OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021 r.

  1. W czwartek w kościele wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
  2. W zakrystii lub na tacę można składać kartki wypominkowe. Szczególnie w tym czasie, możemy poprzez modlitwę wypominkową, wypraszać łaski tym, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia, ale także nam wypraszają wstawiennictwo dusz czyśćcowych. Przez cały listopad i w każdym czasie można pamiętać o bliskich, którzy odeszli. Za złożone do tej pory kartki wypominkowe – wyraz naszej pamięci, modlitwy i ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać. Tradycyjnie modlimy się za zmarłych, podanych na kartkach wspominkowych, według przyjętego planu, zgodnie z podanymi ulicami na wypisanych wypominkach. Plan ulic wywieszony jest w gablocie pod chórem, oraz w Internecie na naszej stronie. Przez całą oktawę od 1-go do 9-go listopada będziemy też odprawiali Mszę św. w intencji poleconych nam zmarłych.
  3. To już ostatni tydzień, kiedy o godz. 17.30, w naszym kościele odmawiamy różaniec. Zapraszamy jeszcze do udziału w modlitwie różańcowej, szczególnie dzieci, które do tej pory pięknie uczestniczą w modlitwie różańcowej.
  4. W ubiegła niedzielę z ofiar na inwestycję w naszej świątyni zebraliśmy 1.946 zł. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy głęboką wdzięczność za złożone ofiary. Bóg zapłać!
  5. W przyszłą niedzielę będą zbierane są ofiary do puszek na Caritas diecezjalne
  6. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i licznymi wyjazdami na groby zmarłych, nie będzie 30-go października w sobotę spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej w kościele. Tym samym nie będzie też dla dzieci i rodziców Mszy św. inicjacyjnej z wręczeniem książeczek w niedzielę. To spotkanie zostało przeniesione na sobotą 13-go listopada.
  7. Tradycją Naszej Parafii stał się organizowany w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych „Bal Wszystkich Świętych”. Po roku przerwy, zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na taki bal w sobotę 30-go października o godz. 15.30 do naszej salki parafialnej. Bardzo mile widziane przebranie za jakiegoś Świętego i przyniesione ciastko do wspólnego stołu. Gorąco zapraszamy do wspólnej zabawy, szczególnie dzieci z klas I, II, III i IV.
  8. Gorąco zachęca my do sięgania i czytania katolickiej prasy: GOŚĆ NIEDZIELNY a w nim artykuły: o papieżu Janie Pawle I i przygotowaniach do Jego beatyfikacji, oraz o liturgii, jej przepisach i reformie; o mechanizmach uzależnienia od internetu (zwłaszcza od Facebooka); o konkursie Szopenowskim który zakończył się właśnie w Warszawie, a także o jednej z naszych katechetek i Jej książce. Jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” a w nim o pierwszym w Polsce komiksie opowiadającym poruszającą historią ks. Jana Machy. Zachęcamy do lektury! Są również i inne katolickie czasopisma.
  9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do Pana: Śp. Józef Kudła. Prośmy dla niego: „wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  10. W tym czasie naszych przygotowań do Uroczystości Wszystkich Świętych, pamiętajmy o słowach, które tak mocno wpisały się w życie św. Jana Pawła II-go: „Czas ucieka, wieczność czeka”. Prośmy o błogosławieństwo.

 

DUSZPASTERZE