OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021 r.       

 1. Jutro, 1-go listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół tego dnia czci tych, którzy tryumfują z Chrystusem i na wieki są w Jego Królestwie, oraz orędują za nami. Tradycyjnie odprawimy Mszę św. na cmentarzu komunalnym o godz. 11.00. Po Mszy św. będzie procesja i błogosławieństwo krzyży nagrobnych, zniczy i kwiatów, oraz modlitwa za zmarłych. W naszym kościele tego dnia odprawimy tylko Mszę św. o godz. 8.00.  Nie będzie też Mszy św. wieczornej. Od 1 do 8 listopada włącznie, można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie  cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 2. We wtorek 2-go listopada, jest tzw. Dzień Zaduszny. Kościół modli się i pamięta o tych, którzy w czyśćcu oczekują zbawienia. Tego dnia odprawiamy Msze św. w kościele, o godz. 10.30., szczególnie za zmarłych kapłanów i o godz. 18.00.
 3. 4-go listopada pierwszy czwartek miesiąca, 5-go pierwszy piątek i 6-go pierwsza sobota miesiąca.  W czwartek modlimy się o nowe i święte  powołania kapłańskie i zakonne.  Jak zawsze po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia i koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15.30 spowiedź dla dzieci, i o godz.16.00 Msza św. Do chorych udamy się w tym miesiącu. Ks. Proboszcz w czwartek i piątek od godz. 9.00, a ks. Tomek w piątek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. W zakrystii lub na tacę można składać kartki wypominkowe. Przez cały listopad i w każdym czasie można pamiętać o bliskich, którzy odeszli. Za złożone do tej pory kartki wypominkowe – wyraz naszej pamięci, modlitwy i ofiary, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Spotkanie dla katechetów w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Karola Boromeuszka, biskupa.
 7.  Dziś do puszek zbieramy ofiary na Caritas diecezjalne. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
 8. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Stanisław Gajor, parafia Brzeg Dolny, i Joanna Koprowska panna, parafia tutejsza, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli pana Sławomira Wiśniewskiego – organistę z Gdyni, który swoją grą i śpiewem będzie ubogacał liturgię Mszy Świętej. Po Mszach św. będzie można wysłuchać krótkiego koncertu i nabyć płyty CD pana Sławomira.
 10. Z katolickiej prasy, tradycyjnie polecamy: TYGODNIK GOŚĆ NIEDZIELNY, w którym możemy przeczytać o zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym, oraz o imionach niezwykłych Świętych, a także już wkrótce o nowej błogosławionej, która miała błogosławionych rodziców i o żydowskim dziecku uratowanym z Holocaustu, który został księdzem katolickim. Jest także nasza parafialna gazetka APOSTOŁ KISIELICKI. Cena druku to 2 zł. Zachęcamy do lektury!
 11. Uważajmy na siebie, a Chrystus Zmartwychwstały, niech nas wspiera, prowadzi i nam błogosławi.

 

                                                                                                                      Duszpasterze