OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021 r.

  1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje Adwentowe. W tyn czasie poprowadzi nas nasz współbrat ks. Bartłomiej Pałys, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. W poniedziałek i wtorek Msze św z naukami o godz. 10.30 i 18.00 w Kisielicach, a o 16.30 w Łodygowie. Spowiedź we wtorek od 10.00 i 17.30 w Kisielicach, a w Łodygowie o godz, 16.00. Zachęcamy gorąco do udziału w tych rekolekcjach. Można również łączyć się z nami online, przez naszą stronę w internecie.
  2. Dziś poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy zostaną na cele inwestycyjne w naszej świątyni. Przy bocznych ołtarzach, można nabyć też świece Caritas. Cena świecy 8 zł.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: jutro – św. Mikołaja – biskupa, patrona Elbląga; we wtorek – św. Ambrożego – patrona pszczelarzy; w środę – Niepokalane Poczęcie NMP (uroczystość); w piątek – NMP Loretańską.
  4. Dzisiejsza niedziela, to dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek na wsparcie i pomocy Kościołowi na Wschodzie, będziemy zbierali w przyszłą niedzielę.
  5. 10-go grudnia w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy św. Józefa.
  6. 11-go grudnia w sobotę po Mszy Św. wieczornej, spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej w kościele.
  7. 12-go grudnia w niedzielę dzieci i rodziców zapraszamy na Mszę Świętą inicjacyjną na godz. 12.30, podczas której nastąpi poświęcenie i wręczenie medalików.
  8. Polecamy tradycyjnie tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim, szczególnie polecamy adwentową szkołę modlitwy i drugą już rekolekcyjną medytację w oczekiwaniu na Mesjasza, oraz o bł. Karolu de Foucauld (de Fuko), a także o gospodarce węglowej i sytuacji górnictwa w Polsce. Cena „Gościa Niedzielnego” 6 zł. Zachęcamy do lektury!
  9. Za wszelkie ofiary oraz otwartość, życzliwość i troskę, pragniemy z serca podziękować. Przypominamy jeszcze, że przez cały Adwent, każdego dnia o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. Roratnią, a w sobotę o godz. 8.00. Temat tegorocznych Rorat to – „Droga do Betlejem”. W czasie rekolekcji uczestniczymy w naukach rekolekcyjnych. Zachęcamy i zapraszamy.
  10. Na ten szczególnie błogosławiony czas rekolekcji, prosimy o światło Ducha Świętego dla ks. rekolekcjonisty, a dla nas o gorliwość, wytrwałości i Boże błogosławieństwo.

 

Duszpasterze