OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE – 12.12.2021 r.

  1. Dziś zbieramy ofiary do puszek na wsparcie i pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na ten cel.
  2. Od dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  3. Jutro wspominamy w liturgii św. Łucję – patronkę ociemniałych i proszących o pomoc w chorobach oczu, we wtorek – wspomnienia św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła. Od piątku 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny.
  4. Dzisiejsza Niedziela Radości przypominamy nam, że już bardzo blisko do przyjścia Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego wykorzystajmy jeszcze, te ostatnie dni do dobrego przygotowanie na Jego przyjęcie. Zachęcamy, do uczestnictwa każdego dnia o godz. 18.00 we Mszy św. Roratniej, a w sobotę o godz. 8.00.
  5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wszelkie cele inwestycyjne w naszej świątyni. Już teraz wszystkim wspierającym nasze przedsięwzięcia i przewidziane prace, mówimy serdeczne Bóg zapłać.
  6. 17-go grudnia w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy św. Wincentego Pallottiego.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: min:. tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim o końcu czasów, zwłaszcza o obrazach zawartych w Apokalipsie św. Jana i ich obecności w literaturze; o pielgrzymce papieża Franciszka na Cypr i do Grecji; o stylach architektonicznych w czasie II Rzeczpospolitej; polecamy także kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy – o Modlitwie Jezusowej. Zachęcamy do lektury!
  8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł, śp. Piotr Fiołna. Prosimy dla Niego wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
  9. W Bogu pokładamy naszą nadzieję, dlatego na ten czas radosnego oczekiwania i zasłuchania w Jego Słowo, prosimy Go o łaskę, opiekę i błogosławieństwo.

                                         

                                              Duszpasterze