OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021 r.

OFIARY Z DZISIEJSZEJ TACY PRZEZNACZONE SĄ NA CELE INWESTYCYJNE

  1. Do umówionych chorych z Komunią Św. przed Bożym Narodzeniem udamy się w czwartek od godz. 9.00. Nie będzie już odwiedzin chorych w styczniu.
  2. Zachęcamy jeszcze do uczestnictwa w tych ostatnich dniach adwentowych o godz. 18.00 we Mszy św. Roratniej, a w piątek o godz. 8.00.
  3. Już w piątek Wigilia. Mszę świętą zwaną Pasterką w Noc Bożego Narodzenia, odprawimy w naszej parafii najpierw dla rodzin z dzieci już o godz. 20.00. W Łodygowie o godz. 22.00 i w Kisielicach tradycyjnie o 24.00. Wcześniej w naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z pośród bliskich, znajomych, czy w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela Świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Ofiary z Pasterek przeznaczone są na fundusz obrony życia.
  4. W pierwszy Dzień Uroczystości Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
  5. Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, to niedziela i Święto Świętej Rodziny, które znosi w tym roku święto św. Szczepana. Taca z drugiego Dnia Świąt Bożego Narodzenia przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu.
  6. Tak jak w ubiegłym roku, wizyty duszpasterskiej, zgodnie ze wskazaniami ks. biskupa w tradycyjnej formie nie będzie. Aby prosić Boga o błogosławieństwo dla swoich rodzin w tym zbliżającym się Nowym Roku, postanowiliśmy zaprosić Parafian do uczestnictwa we Mszy św. o godz. 18.00, sprawowanej w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic według ustalonego schematu. Zaczynamy już po Bożym Narodzeniu 27-go grudnia. Porządek miejscowości i ulic wywieszony jest w gablocie pod chórem i na naszej stronie internetowej i w naszej gazetce Apostoł Kisielicki. Wszystkich gorąco zachęcamy do tej wspólnej modlitwy, a zbierane przy tej okazji tzw. ofiary kolędowe, przeznaczamy na planowane w tym roku inwestycje w naszym kościele. Będzie ich sporo, a szczegóły zostaną przedstawione na tych kolędowych spotkaniach.
  7. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na wszelkie cele inwestycyjne w naszej świątyni. Już teraz wszystkim wspierającym nasze przedsięwzięcia i przewidziane prace, mówimy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Polecamy Świąteczny numer GOŚCIA NIEDZIELNEGO, a w nim min płyta z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii nagrana specjalnie dla czytelników „Gościa”, oraz modlitwa na rozpoczęcie kolacji wigilijnej, a także kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy.  Dla najmłodszych jest Świąteczny numer MAŁEGO GOŚCIA także z płytą „Kolędy” w wykananiu Arki Noego w zupełnie nowych aranżacjach. „Największy z cudów”. Cena Gościa Niedzielnego i Małego Gościa 6 zł. Jest także nasza parafialna gazetka „Apostoł Kisielicki”. Koszt druku tej gazetki to 2 zł.  Zachęcamy do lektury!
  9. Na ostatnie chwile przed Bożym Narodzeniem prośmy o błogosławieństwo.

 

Duszpasterze