OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2021 r.

  1. W czwartek 6-go stycznia obchodzimy Uroczystość Trzech Króli. W tym dniu będziemy święcili kredę i kadzidło, a taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby misji. Msze św. oprawiane będą według porządku niedzielnego.
  2. Trwamy w naszych spotkaniach „kolędowych” według podanego w intencjach porządku i zgodnie z wskazanymi ulicami i miejscowościami. Wszystkie spotkania odbywają się w czasie sprawowanej Mszy św. w naszym kościele o godz, 18.00. Kolejność ulic i miejscowości ustalona została wcześniej, zgodnie z przyjętym od lat i ustalonym porządkiem odwiedzin duszpasterskich. Kto jednak z różnych powodów nie mógłby uczestniczyć w takim spotkaniu w wyznaczonym dniu, dla swojej ulicy czy miejscowości, to może być na Mszy św. w każdym innym możliwym czasie. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy do tej pory uczestniczyli w takiej formie wizyty duszpasterskiej, za wspólną modlitwę i złożoną ofiarę. Także tym, którzy łączą się z nami przez internet. Bóg zapłać!
  3. W tym tygodniu będzie pierwszy czwartek. Tego dnia modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jak zawsze po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą wspólnoty „Pogotowia Modlitewnego”. Istnieje możliwością skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia i koronka do Bożego Miłosierdzia. O 15.30 spowiedź dla dzieci. Nie będzie o godz.16.00 Mszy św. O godz. 17.30 spowiedź dla dorosłych, a o godz. 18. 00 Msza św. Z racji odwiedzin chorych przed Bożym Narodzeniem nie będzie również w tym miesiącu odwiedzin chorych. Matce Bożej oddaliśmy cześć w pierwszą sobotę miesiąca w Nowego Roku, bo w każdy Nowy Rok wchodzimy z opieką Matki Bożej Rodzicielki.
  4. Po ukończeniu stosownych kursów i przygotowań, Dekretem ks. biskupa Jacka Jezierskiego panu Grzegorzowi Radomyskiemu została powierzona w naszej parafii posługa Szafarza Nadzwyczajnego Komunii Świętej. To znaczy, że po uzgodnieniu z ks. proboszczem, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, ma On prawo udzielać komunii Świętej i zanieść Ją do Chorych do domu. Panu Grzegorzowi serdecznie gratulujemy i polecamy Go opiece naszej Matce i Królowej Świata. Niech cierpliwe wypełniana posługa, przyczyni się do odkrycia wartości Najświętszej Eucharystii przez wielu wiernych.
  5. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy okres Narodzenia Pańskiego.
  6. Nie ma na tę niedzielę „Gościa Niedzielnego”.
  7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Maria Przybyłowska, śp. Zenon Kochanowski, śp. Bogdan Modliszewski i śp. Agata Felczak. Prośmy dla nich: „wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  8. Prośmy Chrystusa o łaski i błogosławieństwo

Duszpasterze