MINISTRANCI

Wyjazd na łyżwy i nie tylko wersja PDF.

Drodzy Rodzice, dziękuje za zaufanie, że wysyłacie swoje dzieci na spotkania ministranckie. Na tym nie można stracić. W ramach następnego ministranckiego spotkania będziemy mówić o 4 przykazaniu Bożym, o tym, że Rodzice są obrazem żywego Boga na ziemi. Dlatego poprosiłem każdego ministranta o przyniesienie zdjęcia może być zdjęcie każdego członka rodziny Mama, Tata, Siostra, Brat najlepiej paszportowe lub jedno zdjęcie całej rodziny. Zdjęcia będą potrzebne do zrobienia niespodzianki dla Was w ramach podziękowania za dar życia oraz dar uczestniczenia w Eucharystii. Zdjęcia po zeskanowaniu zostaną zwrócone. Możecie też zrobić sobie zdjęcie tel. I przesłać do mnie. Jeżeli Ktoś się nie zgadza, z różnych względów, to zamiast zdjęcia wstawimy „emotikona” i też będzie dobrze.
W sobotę, 23.02.2019, po spotkaniu ministrantów, jadę z córką na łyżwy do Iławy, a następnie na Pizze do Don Corleone (Jana III Sobieskiego 14, 14-202 Iława ). Będę miał jeszcze 3 miejsca wolne, zatem jeżeli ktoś z Was chciałby swoje dziecko puścić ze mną, to chętnie zabiorę. Jeżeli ktoś z Was – Rodziców – też się wybiera — w ramach integracji i tworzenia relacji przez nasze Pociechy, nawiązywania przyjaźni i odczulania ich od wszelkiego typu ekranu itp. to proszę o smsa – ( „jadę z dzieckiem i mam jeszcze x miejsc wolnych”).
Program wyjazdu:
11:00 wyjazd spod sali parafialnej,
12:00 -12:45 sesja na łyżwach
około 13:00 pizza – Don Corleone
13:45 powrót do Kisielic.

Koszty na jedną osobę:
Lodowisko:
Ulgowy 3 zł.
Normalny 3 zł.
Karta dużej rodziny 2 zł.
Wypożyczenie łyżew 6zł.

Pizza w zależności kto co zamówi i jak dużo jest w stanie zjeść proszę sprawdzić menu na stronie – https://www.doncorleone.com.pl/restauracja/don-corleone-ilawa
Podróż – ci którzy ewentualnie będą jechali ze mną nic nie płacą i tak jadę z Córką.
Uwaga jeżeli ktoś by chciał puścić dziecko ale go nie stać to proszę o telefon.

Z Panem Bogiem

Grzegorz

Tel. 507744858
ggradomyski@gmail.com

logo-lsoLiturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą, której głównym celem jest posługa i realizacja liturgii w kościele. Wspólnota składa się z:

• aspirantów, czyli młodych chłopców aspirujących do godności ministranta,
  • ministrantów, którzy publicznie – wobec wiernych i rodziców zgłosili swoją gotowość do pełnienia służby przy ołtarzu, oraz wystarczająco dobrze znają swoje obowiązki i prawa,
  • lektorów, którzy służą przede wszystkim czytaniem Słowa Bożego i w pełni znają swoja zadania podczas liturgii,
  • ceremoniarzy, którzy swoją osobą starają pomóc się Celebransowi podczas Mszy Świętej.

Wspólnota ta przede wszystkim na celu przybliżanie wszystkim wiernym liturgii Mszy Świętej oraz pozostałych nabożeństw. W pierwszej kolejności jest to służba Panu Bogu, w drugiej kolejności służba wobec kapłana, który składa ofiarę modlitwy wobec Boga. Liturgia Mszy Świętej składa się z wielu małych elementów, które tworzą jedną całość. Całość ta, by być uświetniona w sposób godny, potrzebuje pracy wielu osób. Podstawowym ogniwem tego mechanizmu jest właśnie Liturgiczna Służba Ołtarza.

LSO to nie tylko służba podczas Mszy Świętych. Młodzi spotykają się często na przeróżnych spotkaniach integracyjnych, podczas których grają w piłkę, jeżdżą na wycieczki rowerowe i autokarowe, urządzają wieczory przy grillu czy ognisku.

Opiekunem LSO w Kisielicach są: ks. Proboszcz Damian Nyk SAC i ks. Wikariusz Tadeusz Okręglicki SAC. Prezesem ministrantów jest Michał Żarczyński, a prezesem honorowym Patryk Tęczar.

Jeśli chcesz wstąpić do LSO naszej parafii, zapraszamy Cię na spotkania. Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia Duszpasterskie, gdzie w owych ogłoszeniach przeczytać będzie można, kiedy i gdzie odbywają się spotkania LSO. Swoją chęć przynależności do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza zgłosić można również po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

Modlitwa Ministranta przed Mszą Świętą:

„Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.”

Modlitwa Ministranta po Mszy Świętej:

„Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”

Ministranci są WIELCY.