MINISTRANCI

Modlitwa Wiernych na niedzielę – 26 kwietnia.

W ramach spotkania na 28.03.2020

Drodzy Ministranci kolejny tydzień nietypowej sytuacji za nami, ufam że wszyscy jesteście w dobrym zdrowiu. Normalnie na dzisiejszym spotkaniu powinniśmy ćwiczyć liturgię Wielkiej Niedzieli, ale niezbadane są wyroki PANA BOGA.

W ramach spotkania:

• Ministranci młodsi proszę o obejrzenie jednego odcinka zrealizowanego przez „Mocni w Duchu” proszę wpisać w google.pl „mocni w duchu dzieciom live” odcinki od poniedziałku do piątku są emitowane na żywo od godz. 11:00.
  • Ministranci starsi proszę poszukać jak się przeprowadza „Namiot Spotkania” oczywiście chodzi o modlitwę Pismem Świętym. I spróbować taką rozmowę z Bogiem przeprowadzić.

Dla wszystkich siedzących w domu proponuję „Fitness z Proboszczem” podaje link https://youtu.be/DZI_pmLJ5kc proszę przed obejrzeniem ubrać się w strój sportowy, możecie też zaprosić Rodziców Rodzeństwo do ćwiczeń.

Uwaga!!!!! Przed wejściem do internetu zapytajcie rodziców o zgodę jeżeli oczywiście jej nie macie.

Życzę udanego tygodnia.

BÓG JEST MIŁOŚCIĄ

Informacja na spotkanie 23.03.2020

Drodzy Ministranci w ramach naszego sobotniego spotkania proszę Was – możecie wybrać:

1. Odprawić rachunek sumienia jeżeli do tej pory nie udało Ci się wykonać. Tekst rozdawałem na ostatnim spotkaniu lub jest w linku poniżej
  2. Odprawić drogę krzyżową jeżeli w piątek nie odprawiłeś – link poniżej, jeżeli czegoś nie rozumiesz poproś Mamę lub Tatę o wyjaśnienie.
  3. Na ostatnim spotkaniu rozdawałem krótkie informacje w formie gazetki o Triduum Paschalnym proszę o przeczytanie. Kto jeszcze nie ma, może odebrać w zakrystii.
  4. Jeżeli spełniłeś już powyższe punkty to proszę, żebyś pomodlił się różańcem, jeżeli dasz radę to odmów jedną całą część różańca.
Przypominam że, powyższe zadania są propozycją nie koniecznością. Pan Jezus nikogo do niczego nie zmuszał. Jego Miłość była bezinteresowna i ofiarna, dlatego zawsze wygrywał.
Króluj nam Chryste.

PLIKI DO POBRANIA:

Droga krzyżowa

Rachunek sumienia ministranci.

Witajcie. Ponieważ  nie wszyscy mogli być na ostatnim spotkaniu, chciałbym napisać o kilku sprawach:

1. Ze względu na zagrożenie epidemiczne Episkopat wystosował różne zalecenia miedzy innymi możliwość podkreślam możliwość przyjęcia Komunii Św. na rękę. Jaka historia się z tym wiąże i w jaki sposób praktycznie przyjmować Komunię – umieściłem w pliku PDF pod spodem. Są też filmiki na YOUTUBE z wyjaśnieniem jak to należy robić.
  2. Dla ministrantów zostały przygotowane „Warunki do dobrego spotkania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania”  z rozbudowanym rachunkiem sumienia dla ministrantów. Plik do pobrania w formacie  PDF pod spodem lud do wzięcia w formie papierowej z Zakrystii. Drodzy ministranci macie teraz więcej wolnego czasu zachęcam Was do tego abyście przeznaczyli czas na przeczytanie i zrobienie rachunku sumienia. Myślę, że trzeba przeznaczyć na to około 1 godziny. Poproście osoby z którymi mieszkacie aby Wam nie przeszkadzały.
  3. Kto zdecyduje się zostać jutro w domu ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Św. po przez media – radio, telewizję lub internet. W internecie po wpisaniu „Msze online” -praktycznie co 0,5 godziny jest transmisja Mszy.

Pliki do pobrania:

Komunia na rękę

Rachunek sumienia ministranci.

BÓG NASZYM LEKARZEM.

Lektor Grzegorz.

Tel. 507744858
ggradomyski@gmail.com

logo-lsoLiturgiczna Służba Ołtarza jest wspólnotą, której głównym celem jest posługa i realizacja liturgii w kościele. Wspólnota składa się z:

• aspirantów, czyli młodych chłopców aspirujących do godności ministranta,
  • ministrantów, którzy publicznie – wobec wiernych i rodziców zgłosili swoją gotowość do pełnienia służby przy ołtarzu, oraz wystarczająco dobrze znają swoje obowiązki i prawa,
  • lektorów, którzy służą przede wszystkim czytaniem Słowa Bożego i w pełni znają swoja zadania podczas liturgii,
  • ceremoniarzy, którzy swoją osobą starają pomóc się Celebransowi podczas Mszy Świętej.

Wspólnota ta przede wszystkim na celu przybliżanie wszystkim wiernym liturgii Mszy Świętej oraz pozostałych nabożeństw. W pierwszej kolejności jest to służba Panu Bogu, w drugiej kolejności służba wobec kapłana, który składa ofiarę modlitwy wobec Boga. Liturgia Mszy Świętej składa się z wielu małych elementów, które tworzą jedną całość. Całość ta, by być uświetniona w sposób godny, potrzebuje pracy wielu osób. Podstawowym ogniwem tego mechanizmu jest właśnie Liturgiczna Służba Ołtarza.

LSO to nie tylko służba podczas Mszy Świętych. Młodzi spotykają się często na przeróżnych spotkaniach integracyjnych, podczas których grają w piłkę, jeżdżą na wycieczki rowerowe i autokarowe, urządzają wieczory przy grillu czy ognisku.

Opiekunem LSO w Kisielicach są: ks. Proboszcz Damian Nyk SAC i ks. Wikariusz Tadeusz Okręglicki SAC. Prezesem ministrantów jest Michał Żarczyński, a prezesem honorowym Patryk Tęczar.

Jeśli chcesz wstąpić do LSO naszej parafii, zapraszamy Cię na spotkania. Więcej informacji w zakładce Ogłoszenia Duszpasterskie, gdzie w owych ogłoszeniach przeczytać będzie można, kiedy i gdzie odbywają się spotkania LSO. Swoją chęć przynależności do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza zgłosić można również po każdej Mszy Świętej w zakrystii.

Modlitwa Ministranta przed Mszą Świętą:

„Oto za chwilę przystąpię do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją. Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.”

Modlitwa Ministranta po Mszy Świętej:

„Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”

Ministranci są WIELCY.