Żywy Różaniec

12„Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca.” (św. Jan Paweł II)

Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii liczy 7 róż różańcowych:

• Róża – zelatorka Pani

Zmiana tajemnic różańcowych odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 11:00.

Najstarszą Różą jest Róża Bł. Doroty, a najmłodszymi Róża Błogosławionego Jana Pawła II (modlitwę rozpoczęła dnia 13 maja 2013 roku we wspomnienie NMP z Fatimy);  Róża Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, która modlitwę rozpoczęła dnia 11 stycznia 2014 roku, a uroczyście złożyła przysięgę różańcową dnia 1. lutego 2014 r. w 1-Sobotę miesiąca w wigilię Święta Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) oraz najmłodsza Róża Św. Rodziny z Nazaretu, która przysięgę łożyła 11. czerwca 2014 roku, we wspomnienie św. Barnaby – apostoła. Najmłodsza Róża jest wotum modlitewnym w intencji wszystkich rodzin z naszej parafii – założona w roku Synodu poświęconego rodzinie i zwołanego przez Papieża Franciszka.  Jest to piękna modlitwa teraz już 140 osób, które codziennie odmawiają Różaniec w intencjach papieskich, a także prywatnych: za parafię, rodziny, chorych i potrzebujących i za siebie nawzajem.

W parafii powstaje nowa Róża Różańcowa Rodziców. Wszystkie chętne Panie zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem Damianem Nykiem SAC.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcem.