OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 22.11.2020 r.

  1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czas przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Już dziś zachęcamy do podjęcia postanowień adwentowych, na ile to będzie możliwe w warunkach epidemicznych, do udziału w Roratach, szczególnie dzieci z lampionami.
  2. W przyszłą niedzielę poświęcimy także opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy zostaną na cele inwestycyjne w naszej świątyni. Będą również kalendarze z św. Janem Pawłem II na Rok 2021. .
  3. Z tacy na cele inwestycyjne w naszej parafii z ostatnie niedzieli zebraliśmy 1347,26 gr. Bóg zapłać za okazywaną hojność i wszelkie składane ofiary.
  4. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: tygodnika GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim artykuły: Czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego tłumaczyć?, oraz jak pobożnie przeżyć Mszę Świętą w telewizji, a także kiedy możemy spodziewać się szczepionki na COVID-19. Dla najmłodszych jest MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim płyta z piosenkami Magdy Anioł i piosenką na tegoroczne Roraty „Kiedyś wino i chleb”, a także o ludziach, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia. Jest także książka wprowadzająca nas w nowy rok liturgiczny, który za tydzień rozpoczynamy, pt. Wszystko o roku liturgicznym, a w niej o wszystkich okresach roku liturgicznego, a także wiele ciekawych żywotów świętych, których w ciągu roku wspominamy. Cena 10 zł. Gorąco zachęcamy do lektury!
  5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł, śp. Zdzisław Mac. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Prośmy Chrystusa Króla, aby nam przewodził i nas błogosławił.

 

Duszpasterze