Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy o tych wszystkich, którzy potrzebują wsparcia materialnego i duchowego. Jak ogłaszaliśmy zbieramy ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę, w czwartek bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, a w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, a 21-go.
 3. Za tydzień ostatnia niedziela tego Roku Liturgicznego, Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 4. Nadal przypominamy o modlitwie za zmarłych i zapraszamy do włączania się do wypraszania łask, oczekującym w czyśćcu na tę modlitwę o godz. 17.30.
 5. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycję w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary i wsparcie. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, szczególnie serdecznie pragniemy podziękować tym, którzy poczuwają się do troski i odpowiedzialności za kościół i duszpasterzy, za dostarczane dary i wszelkie ofiary.
 6. W piątek 19-go listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy św. Józefa.
 7. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć Stanisław Gajor, parafia Brzeg Dolny, i Joanna Koprowska panna, parafia tutejsza, zapowiedź trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
 8. W niedzielę 21-listopada Msza Święta o godz. 14.00 dla dzieci z dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi i ich rodziców.
 9. Pan Przemek, nasz były organista, zaprasza wszystkich chętnych na Adwentowe warsztaty muzyczne. Zbieramy kontakty do przyszłej niedzieli włącznie.
 10. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy: tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim min o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie obrazie Matki Bożej Ostrobramskiej, oraz o Świętych patriotach i kapłanach, którzy pomagają bezdomnym w Białymstoku. Jest również wkładka do tego numeru o nowym męczenniku, który za chwilę zostanie wyniesiony na ołtarze: ks. Jana Macha, Zachęcamy do lektury! Są też inne czasopisma katolickie.
 11. Prośmy Chrystusa, aby nas szczęśliwie prowadził i nam błogosławił.

 

Duszpasterze