OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele czas ADWENTU, czas naszego przygotowania do Bożego Narodzenia. Niech to będzie dla nas w tym trudnym czasie, okres prostowania ścieżek naszego życia. Jak zawsze przez cały Adwent będziemy odprawiali o godz. 18.00 Mszę Świętą Roratnią dla wszystkich, a szczególnie dla dzieci, które zapraszamy codziennie z lampionami. W sobotę o godz. 8.00.
2. 2-go grudnia pierwszy czwartek 3-go pierwszy piątek i 4-go pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Jak zawsze po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością skorzystania z Sakramentu pokuty i pojednania. Zapraszamy szczególnie do włączenia się do wspólnej modlitwy ze wspólnotą „Pogotowia modlitewnego”. W pierwszy piątek miesiąca o godz. 15.00 nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia i koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 15.30 spowiedź dla dzieci, i wyjątkowo o godz.16.00 Msza św. Roratnia. Do chorych udamy się w tym miesiącu. Ks. Proboszcz w czwartek i piątek od godz. 9.00, a ks. Tomek w piątek od godz. 9.00. W pierwszą sobotę miesiąca odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 8.00.
3. 3-go grudnia w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy Matki Bożej Królowej Świata. Grupa pani Gabrysi rozpoczyna swoje spotkanie o godz.16.45, a pana Grzegorza po Mszy św. wieczornej.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Andrzeja Apostoła, a w piątek św. Franciszka Ksawerego.
5. 5-go grudnia w niedzielę Msza Święta o godz. 14.00 dla dzieci z dysfunkcjami fizycznymi i psychicznymi i ich rodziców.
6. W przyszłą niedzielę poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy zostaną na cele inwestycyjne w naszej świątyni.
7. Rekolekcje Adwentowe już od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je nasz Współbrat, wieloletni misjonarz z Meksyku, ks. Bartłomiej Pałys. Spowiedź Świąteczna 7-go grudnia.
8. Można już dziś, przy bocznych ołtarzach, zaopatrzyć się w świece Caritas. Ofiary zbierane przy tej okazji są przekazywane Caritas na wsparcie dzieci z rodzin najuboższych. Cena świecy to 8 zł.
9. Bóg zapłać za okazaną hojność i wszelkie składane ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu. W ramach wdzięczności, każdy zostaje obdarowany kalendarzem ściennym na 2022 r.
6. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie tygodnika katolickiego GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim dodatek specjalny kalendarz ścienny na 2022 rok z obrazami z wielkich artystów z życia Pana Jezusa, a także o naszym adwentowym czekaniu na Księcia Pokoju i dalej o sytuacji na granicy Polsko – białoruskiej. Jest także dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z szablonem lampionu do złożenia i o tym, dlaczego lubimy chodzić na Roraty. Polecamy także naszą parafialną gazetkę „Apostoł Kisielicki”. Koszt druku tej gazetki to 2 zł. Zachęcamy do lektury.
7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła, śp. Helena Łubek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
8. Na rozpoczynający się czas Adwentowego oczekiwania niech Chrystus nas wspiera i błogosławi.

Duszpasterze