ul. Kościelna 3  (55) 27 56 019   kancelaria@parafiakisielice.pl A A A  

Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa.

niedziela, 22-01-2023 | dodał: Grzegorz Radomyski


W niedzielę tj. 22.01.2023 r. w naszym kościele Mszę Świętą o godz. 12:30 odprawił i homilię wygłosił bp pomocniczy Wojciech Skibicki ...

W niedzielę tj. 22.01.2023 r. w naszym kościele Mszę Świętą o godz. 12:30 odprawił i homilię wygłosił bp pomocniczy Wojciech Skibicki. Dzień 22 stycznia jest dniem szczególnym dla księży Pallotynów naszych duszpasterzy gdyż 22 stycznia1850 zmarł Św. Wincenty Pallotti, który założył Zjednoczenie Apostolstwa Katolickiego, którego celem była wspólna praca i apostolstwo księży, braci, sióstr i świeckich wszystkich stanów, zjednoczonych w życiu i we wspólnym głoszeniu Ewangelii.

W setną rocznicę śmierci został zaliczony w poczet błogosławionych przez papieża Piusa XII, a 20 stycznia 1963 roku kanonizowany przez papieża Jana XXIII. Powiedział on o Świętym: Św. Wincenty Pallotti jest jedną z najwybitniejszych postaci w działalności apostolskiej XIX wieku. (...) Nie zadowolił się zwykłym kapłaństwem. Obmyślał inne środki, aby pozwolić ludziom poznać i pokochać Boga(ACTA SAC V, s. 367; por. Papieże o św. Wincentym Pallottim, Pallottinum, Warszawa 1989, s. 59).

Pamiętajmy o modlitwie za Naszych Księży Pallotynów. 

Zdjęcia z Mszy Świętej zostały umieszczone w naszej galerii. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM