ul. Kościelna 3  (55) 27 56 019   kancelaria@parafiakisielice.pl A A A  

ODPUST PARAFIALNY 2023

wtorek, 22-08-2023 | dodał: Grzegorz Radomyski


Jak każdego roku, w dniu 22 sierpnia Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej ........

Jak każdego roku, w dniu 22 sierpnia Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej, w Parafii Kisielice odbył się odpust parafialny. W tym roku uroczystej Sumie przewodniczył Ks. Przemysław Podlejski SAC. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Przez grzech bowiem zaciągamy winę wobec Boga i ponosimy karę, która ma pomóc przezwyciężyć zło jaki grzech w nas posiał i wyrządził. Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, inne dobre uczynki czy modlitwy. Kościół dając możliwość zyskania w uroczystość odpustową odpust zupełny, wyznacza warunki jakie trzeba spełnić do jego zyskania. Zwyczajne warunki do spowiedź sakramentalna, (może być w okolicy odpustu, a nie w sam dzień). Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę...
i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za uczestnictwo we Mszy Św. a szczególnie tym którzy udekorowali ołtarz, prowadzili śpiew oraz służbie liturgicznej za oprawę Mszy Świętej. Niech Matka Boża Wszystkich parafian ma w swojej opiece.

Zdjęcia z Mszy odpustowej zamieszczone są w naszej galerii.

Maryjo Królowo Świata módl się za nami.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM