ul. Kościelna 3  (55) 27 56 019   kancelaria@parafiakisielice.pl A A A  

ODPUST PARAFIALNY W KISIELICACH

niedziela, 21-08-2022


Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. Zwyczajowo dzień odpustu w Naszej Parafii obchodzony jest 22 sierpnia każdego roku. W tym roku postanowiono uroczystą Mszę Świetą odpustową odprawić 21 sierpnia o godz 12:30. Mszy świetej przwodniczył i homilię wygłosił Ks. Zdzisław Szmeichel SAC.

Dziekujemy wszystkim za zangażowanie podczas przygotowań do uroczystości, sczególnie osobom które przygotowały dekorację, słuzbie liturgicznej, osobom zanagażowanym w śpiew oraz wszystkim pozostałym.

Jednoczesnie przypominamy że dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.
Przez grzech bowiem zaciągamy winę wobec Boga i ponosimy karę, która ma pomóc przezwyciężyć zło jaki grzech w nas posiał i wyrządził.. Karę można odpokutować w doczesności np. przez uczynki pokutne, uczynki miłosierdzia, inne dobre uczynki czy modlitwy.  Kościół dając możliwość zyskania w uroczystość odpustową odpust zupełny, wyznacza warunki jakie trzeba spełnić do jego zyskania. Zwyczajne warunki to spowiedź sakramentalna, (może być w okolicy odpustu, a nie w sam dzień). Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę... i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. 

Zdjęcia z Mszy odpustowej można obejrzeć  w naszej galerii.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM